+37067078411 info@sienojus.lt

Rąstinis namas: nepagrįsti mitai. Ne paslaptis, jog apie rąstinius namus sklando daugybė nepagrįstų mitų. Kokie jie?

  • Rąstinis namas nėra energiją taupantis

Daugumą šių gandų pradėjo skleisti asmenys, kurie niekada nebuvo gyvenę rąstiniame name, tačiau, jausdamiesi esantys kompetentingi šiuo klausimu, dalija patarimus savo aplinkos žmonėms, kurie ketina statytis rąstinį namą. Svarbu paminėti, kad medis turi tik jam vienam būdingą savybę, kuri vadinama šilumos masės efektu. Kaip tai pasireiškia? Medis akumuliuoja šilumą sienoje, neišleidžia šilumos ir neįleidžia šalčio. Todėl tinkamai užsandarintam mediniam namui su tokia pačia termovarža reikia mažiau energijos norint palaikyti optimalią temperatūrą nei iš kitokių medžiagų pastatytiems namams

  • Rąstiniai namai brangesni nei tradiciniai

Negalima to kategoriškai teigti, nes reikia atsižvelgti į namų dydį ir kitus dalykus, nuo kurių labiausiai priklauso statinio kaina. Žinoma, rąstinis namas iš 8 arba 10 colių rąstų kainuos daugiau nei, pavyzdžiui, namas, pastatytas iš paprasčiausių plytų ir  apkaltas dailylentėmis.

Be to, rąstinis namas yra greičiau pastatomas, todėl sumažėja darbų atlikimo kaina. Taip pat pastebima tendencija, kad žmonės, kurie stato rąstinius namus, labai daug investuoja į jų įrengimą. Išorinės namo sienos kainuoja mažiausiai, palyginus su įvairiais patogumais (medienos grindys ir lubos, židinys, medžio dailylentės sienoms), kurie gali žymiai padidinti būsto kainą.

Trumpai tariant, rąstinio namo kaina yra panaši į standartinio namo, jeigu jie įrengiami vadovaujantis taupumo principu.

  • Rąstiniai namai neatsparūs ugniai

Iš tiesų, šis argumentas prieštarauja sveikam protui ir logikai. Juk kai kuriate ugnį židinyje ar laužavietėje, pradedate nuo mažų medžio gabalėlių, o ne nuo didelių, kietų rąstų. Visi mediniai elementai yra atsparūs ugniai. Be to, mediena dega lėčiau. Masyvaus skerspjūvio medinės konstrukcijos yra dar atsparesnės ugniai. Degimo metu susidaręs anglies sluoksnis yra puikus šilumos izoliatorius, kuris apsaugo  vidinius medienos sluoksnius nuo aukštos temperatūros ir neleidžia, kad į juos patektų deguonies.

  • Rąstiniai namai neatsparūs puvimui

Taip, mediena pūva, tačiau tik tuomet, kai jos drėgmės lygis siekia 30-60%. Taigi kokybiškai pastatytas ir gerai prižiūrimas rąstinis namas, turintis kokybišką stogo dangą, lietaus latakus ir kitus būtinus atributus gali Jums tarnauti labai ilgai.  Jame komfortiškai gyvens kelios kartos.

  • Rąstinio namo statyba trunka ilgai

Jeigu dirba patyrę ir kvalifikuoti statybininkai, tuomet statybos neužtrunka ilgai. Namo karkasas pagaminamas fabrike ir atvežamas į statybos vietą. Vėliau atliekami visi kiti darbai: rąstinis namas šiltinamas, atliekama išorės bei vidaus apdaila, dedami lietvamzdžiai ir pan.

  • Rąstinį namą brangu išlaikyti, jam reika daug priežiūros

Šiais laikais, kai žmonės yra labai užsiėmę, paskendę darbuose, norima gyventi tokiuose namuose, kuriems reikia kuo mažiau priežiūros. Būten tokie yra rąstiniai namai.

Pirmasis svarbus dalykas – tinkamas namo dizainas.  Kitas žingsnis – periodiniškas išorinių sienų dažymas naudojant kokybiškus, specialistų rekomenduojamus, sertifikuotus dažus. Nesusigundykite įvairiomis akcijomis bei nuolaidomis dažams ir nepirkite bet ko. Naudokite tik kokybiškas priemones, nes taip sutaupysite laiko ir pinigų.

Taigi, namo išorė reikalauja didžiausios priežiūros. Tačiau atminkite, kad įprastiniai namai, kurių sienos yra dažytos, taip pat turi būti reguliariai atnaujinami.

Vidinėms (interjero) sienoms nereikia jokios ypatingos priežiūros. Nuo lakuotų ar dažytų sienų tereikės kartais nušluostyti dulkes. Nebent turite mažų vaikų, kurie piešia ant sienų ar kitaip jas išpurvina. Tokiu atveju, reikės padirbėti jas valant (kaip ir dažytas sienas).

Apibendrinant, iš bet kokių medžiagų pastatytą namą reikia prižiūrėti. Jeigu norite gyventi gražiai ir tvarkingai, turite stengtis.

Pasirinkę mūsų įmonę Sienojus.lt, galite būti garantuoti, kad turėsite tokį namą, apie kokį svajojate. Vykdome klientų pageidavimus, nes jie mums patys svarbiausi.

Rąstinio namo kaina | Medinis namas: kas geriausia?