+37067078411 info@sienojus.lt

Rąstinio namo kaina. Tradicijas ir natūralumą vertinantiems žmonėms rąstinis namas yra idealiausias pasirinkimas. Nors rąstinio namo kaina nėra pati mažiausia, tačiau tai atperka daugybė jo teigiamų savybių. Toks būstas yra jaukus, šiltas, ekonomiškas, ilgaamžis, autentiškas, atsparūs temperatūros pokyčiams bei draugiškas aplinkai.

Nepaisant sparčiai besivystančių technologijų, naujovių statybos sektoriuje, mediena vis vien išlieka populiari ir žmonių mėgstama.  Juk tai pati natūraliausia statybinė medžiaga, pirmoji medžiaga, iš kurios senovėje statyti namai.

Kalbant konkrečiai apie rąstinius namus, jų statybai dažniausiai naudojama pušų mediena. Daugeliu atvejų mūsų šalyje statomiems rąstiniams namams naudojama lietuviška mediena. Tačiau brangesniems būstams ji yra vežama iš Šiaurės šalių.

Reikia pasakyti, kad namo statybai galima rinktis įvairių formų rąstus – apvalius, tekintus, stačiakampius. Visi jie yra vienodai kokybiški ir tinkami. Skiriasi tik estetinis vaizdas. Kiekvienas namo savininkas pasirenka tokią formą, kuri jam atrodo gražiausia. Svarbiausia, kad ir kokią formą pasirinktumėte  – tinkamai sujungti kampus.

Rąstinio namo kaina pagal rąstų apdorojimo būdą

Pagal rąstų apdorojimo būdą išskiriami tokie rąstinių namų tipai: rankomis apdorotų rąstų, specialiais įrenginiais apdorotų rąstų bei klijuotų rąstų namai. Nuo to, kokius rąstus pasirinksite nemaža dalimi priklauso rąstinio namo kaina.

Labiausiai vertinami ir autentiškiausi, tačiau patys brangiausi, yra iš rankiniu būdu apdorotų rąstų pastatyti namai. Šiuo atveju net apdirbti rąstai nepraranda savo natūralumo. Rankiniu būdu apdorotiems sienojams gaminti atrenkama tik pačios aukščiausios kokybės mediena. Taip sumažinama medžio trūkinėjimo, sukimosi rizika. Kiekvienas rąstas yra apdirbamas atskirai (atrenkamas, džiovinamas, pritaikomas), tad užtikrinama aukščiausia kokybė.

Įrenginiais apdoroti rąstai – visi vienodi ir matematiškai tikslių formų. Jie yra ištekinami arba frezuojami. Statant namus tarp rąstų dedamos izoliuojamosios medžiagos. Papildomai nešiltintiems gyvenamiesiems namams rekomenduotinas rąstų storis privalo būti ne mažesnis kaip 180 mm.

Naujausia iš visų išvardintų technologijų – namų statyba iš klijuotų rąstų. Jie yra suklijuojami iš medienos tašų, o po to mechaniškai apdirbami. Rąstai gali būti klijuojami vertikaliai arba horizontaliai. Norint, kad namas kvėpuotų ir neprarastų natūralumo, būtina rąstus suklijuoti ekologiškais, orui bei vandens garams atspariais  dažais.

Ne paslaptis, jog didžiausias medienos priešas, galintis ją pažeisti, yra drėgmė. Dėl didelio drėgmės kiekio mediena ima pūti. Tiesą sakant, egzistuoja ne viena pavojinga drėgmės rūšis: atmosferos drėgmė, statybinė drėgmė, gruntinė drėgmė bei kondensacinė drėgmė. Siekiant išvengti neigiamų jos padarinių, būtina užtikrinti, kad rąstinio namo sienose nebūtų vietų, kur galėtų kauptis drėgmė. Jeigu tai nebus padaryta, nepadės nei kokybiškos medienos naudojimas, jos paruošimas, padengimas specialiomis priemonėmis. Nieko baisaus jeigu į tam tikras namo fasado vietas pateks vandens. Svarbu, kad jis ten nesikauptų ir kuo greičiau išgaruotų.

Siekiant aukščiausios kokybės bei išvengti plyšių sienose, pelėsių, netolygaus rąstų sėdimo, reikia pasirinkti kokybišką medieną, tinkamai įrengti jungiamuosius mazgus, kruopščiai atlikti išorės bei vidaus apdailos darbus. Be to, svarbu pasirinkti gerus, kvalifikuotus specialistus, kuriems patikėti savo rąstinio namo statybą. Teisingiausias pasirinkimas – įmonė Sienojus.lt. Siūlome kokybiškas paslaugas už prieinamą kainą.

Kokia rąstinio namo kaina?

Labai aktualus klausimas kiekvienam žmogui – kokia rąstinio namo kaina? Nuo ko ji priklauso?

Iš tiesų, rąstinio namo kvadratinio metro kaina priklauso nuo daugybės dalykų:

  • Namo dydžio;
  • Regioninių statybos sąnaudų skirtumų;
  • Vietos statybos kodeksų ir taisyklių;
  • Vietovės, kurioje stovės namas, topografijos;
  • Pamatų tipo;
  • Dizaino sudėtingumo: kampų, stoglangių, tvoros, grindjuosčių ir kt.;
  • Namo išplanavimo;
  • Interjero sprendimų: armatūros, grindų, stalviršių, spintelių, buitinės technikos ir pan.;
  • Langų (dideli stiklai gali padidinti kainą).

Taigi rąstinio namo kaina priklauso ne tik nuo naudojamų medžiagų, rąstų apdirbimo rūšies ir kt., bet ir nuo pasirinktos statybos įmonės paslaugų kainų. Geriausią kainos bei kokybės santykį siūlome mes – UAB Sienojus.lt. Mūsų statomo rąstinio namo kaina apskaičiuojama sąžiningai, tad tikrai neprmokėsite nei už vieną paslaugą ar medžiagas.

Mediniai namai | Medinis namas: kas geriausia?