+37067078411 info@sienojus.lt

Mediniai namai, savybės. Nuo seno mediniai namai garsėja kaip ilgaamžiai, patvarūs bei ekologiški statiniai. Tačiau norint, kad jie tokie būtų, reikia žinoti, kaip tinkamai juos pastatyti, turėti pakankamai žinių apie medienos savybes. Geriausia šį darbą gali atlikti profesionalūs statybininkai, kurie turi patirties dirbant su mediena, yra pastatę ne vieną medinį namą. Rinkitės Sienojus.lt statybos specialistus, nes jie yra kvalifikuoti, profesionalūs, kruopštūs bei sąžiningi. Pasirinkę mūsų įmonę, galėsite būti tikri, kad gausite aukščiausios kokybės paslaugas už prieinamą kainą. Pastatysime Jums kokybišką, patvarų, ekologišką, ekonomišką ir, žinomą, gražų medinį namą.

Kodėl verta statyti namus iš medienos?

Mediniai namai

Mediena yra organinė, higroskopinė ir anizotropinė medžiaga. Jos šilumos, akustinės, elektrinės, mechaninės, estetinės, ir kt. savybės yra labai tinkamos įvairių  pastatų statybai. Galima pastatyti patogų bei kokybišką namą, naudojant tik medienos gaminius. Naudojant kitas statybines medžiagas, tai beveik neįmanoma. Dėl šių savybių mediniai namai yra patogūs gyventi, apsaugo nuo aplinkos triukšmo, juose šilta žiemą ir vėsu vasarą.

Mediniai namai – šiluminės savybės

Kaip žinome, keičiantis temperatūrai, keičiasi ir daugelio medžiagų dydis bei tūris. Jos plečiasi didėjant temperatūrai. Plėtimasis lemia medžiagų stiprumo mažėjimą. Mediena praktiškai nesiplečia nuo šilumos. Priešingai, dėl šilumos poveikio ji išdžiūsta ir stiprėja. Ši medžiaga išsiplečia tik tokiu atveju, jeigu drėgmės lygis yra žemesnis nei 0%. Tačiau praktiškai medienos drėgnumo lygis nenukrinta žemiau 5%, net itin sauso klimato sąlygomis.

Medžio šilumos laidumo koeficientas yra labai mažas. Dėl šios priežasties mediena naudojama gaminant rankenų įrangą, lubas bei sienų dangas.

Mediena savyje sukaupia itin didelį šilumos kiekį. Tai reiškia, kad reikia didelio energijos kiekio, kad padidėtų ar sumažėtų vieno kilogramo medienos temperatūra. Mediena reikalauja beveik dvigubai daugiau šilumos nei akmenys ir betonas. Tad, norint sušildyti medinį namą, reikia daugiau šilumos energijos, tačiau mediena lėčiau atiduoda šilumą.

Mediniai namai – akustinės savybės

Garso izoliacija priklauso nuo medžiagos paviršiaus masės. Mediena, kaip lengva medžiaga, nepasižymi labai gera garso izoliacija, tačiau ji puikiai sugeria garsą.  Sugerdama garsą, mediena apsaugo nuo aido ir triukšmo. Dėl šios priežasties ji plačiai naudojama koncertų salėse.

Mediniai namai – estetinės savybės

Medis yra dekoratyvi medžiaga, todėl iš jos pastatyti namai yra estetiškai gražūs. Kiekvienas medis turi savo spalvą, dizainą ir kvapą. Medžio dizainas pasikeičia pagal tai, kaip jis yra supjaustytas. Galima rasti įvairių medienos rūšių pagal spalvą ir dizainą, kurio klientas pageidauja. Ji gali būti dažoma tamsesne spalva, lakuojama blizgiu arba matiniu laku.

Mediniai namai – oksidacijos savybės

Nors medienai būdingos tam tikros oksidacijos charakteristikos, bet tai ne tokia oksidacija kokia būdinga metalams. Metalai rūdija, o mediena ne. Todėl, norint išvengti rūdžių, geriau naudoti būtent pastarąją statybinę medžiagą.

Svarbu paminėti, jog medieną lengva atnaujinti bei prižiūrėti (priešingai nei kitas statybines medžiagas).

Mediniai namai – medienos įvairovė

Reikia pasakyti, jog pasaulyje egzistuoja daugiau kaip 500 medžių rūšių. Skiriasi jų svoris, sunkis, makroskopinė, mikroskopinė struktūra, fizinės, akustinės, šilumos bei kitos savybės. Tokios įvairovės dėka galima rasti tinkamą medieną bet kokiam statiniui. Pavyzdžiui, norint turėti gerą šilumos izoliaciją bei garso sugėrimą, patariama rinktis lengvą medieną. Sunki mediena naudojama įvairioms statybinėms konstrukcijoms.

Taigi mediniai namai – puikus būstas tiems žmonėms, kurie vertina ekologiškumą, nenori kenkti aplinkai, mėgsta būti arčiau gamtos. Kreipkitės į mūsų įmonę Sienojus.lt ir įgyvendinkite savo svajonę gyventi ekologiškame mediniame name. Mūsų statomi mediniai namai yra aukščiausios kokybės, patikimi, gražūs bei ilgaamžiai.

Mediniai namai | Medinis namas: kas geriausia?