+37067078411 info@sienojus.lt

Mediniai namai: jų statyba Lietuvoje

Kaip ir kitur Europoje, Lietuvoje ekologiški, iš natūralių medžiagų pastatyti mediniai namai yra populiarūs, todėl medienos pramonė mūsų šalyje auga, steigiamos vis naujos įmonės, atsiranda daugiau konkurencijos. Tai visiškai nestebina, nes mediniai namai yra ekologiški, ekonomiški, ilgaamžiai, draugiški gamtai, taupantys energiją. Be to, jie  turi didelę architektūrinę vertę.

Šiame straipsnyje kalbėsime apie medinių namų statybos rinką Lietuvoje: kodėl ji konkurencinga, kuo išskirtinė lietuviška mediena ir pan.

Medienos ištekliai Lietuvoje

Miškai užima 33 procentus mūsų šalies teritorijos. Todėl medienos pramonė tradiciškai yra viena didžiausių ir stipriausių Lietuvoje. Lietuvos medinių namų gamintojai sunaudoja apie 300 tūkst. m³ aukščiausios kokybės medienos per metus (daugiausia  – pušinių rąstų). Tai sudaro apie 8% viso medienos suvartojimo kiekio Lietuvoje per metus. Apie 30% medienos importuojama iš Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos.

Ši informacija leidžia suprasti, kodėl iš lietuviškos medienos statomi mediniai namai yra populiarūs ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. Be to, Lietuva garsėja kvalifikuotais bei profesionaliais statybininkais, dirbančiais ne tik gimtinėje, bet ir užsienio kompanijose, kur statomi mediniai, rąstiniai namai ir jų žinios bei aukšta kvalifikacija ten yra labai vertinami.

Mediniai namai, technologijos

Tiesą sakant, iki 2004 m. dauguma kompanijų rėmėsi pigia darbo jėga ir nedaug investavo į gamybos technologijas. Situacija iš esmės pasikeitė, kai Lietuva įstoja į ES. Nuo tada pradėjo didėti  darbo jėgos apmokėjimas (profesionalūs statybininkai ir kiti specialistai pradėti labiau vertinti). Pradėta investuoti į naujas technologijas ir tai tęsiasi iki šiol.

Statybų sektoriui priklausančios įmonės nuolat ieško naujų gamybos metodų, pažangių technologijų ir stengiasi užtikrinti gamybos kokybę, nes tai yra vienintelis būdas jiems išplėsti savo rinkas. Taigi galima drąsiai teigti, kad Lietuva medinių namų statybos srityje gali drąsiai konkuruoti (ir konkuruoja) su kitomis valstybėmis. Iš lietuviškų žaliavų pastatyti mediniai namai yra kokybiški, patvarūs, ilgaamžiai ir ekologiški.

Iš tiesų, medinių namų statyba apima ne tik medienos konstrukcijų tiekimą, bet ir jų sudedamąsias dalis, tokias kaip langai, durys, stogų konstrukcijos bei medžiagos, baldai ir pan.

Mediniai namai, tendencijos

Reikia pasakyti, kad Lietuvos medinių namų gamintojai sėkmingai konkuruoja užsienio rinkose dėl kelių priežasčių. Visų pirma tai susiję su giliai įsišaknijusiomis medinių namų ir stiprios bei labai kokybiškos medienos pramonės tradicijomis mūsų šalyje. Labai pigi darbo jėga ir aukšta statybininkų kvalifikacija yra dideli konkurenciniai pranašumai užsienio rinkose. Didelę rąstinių namų savikainos dalį sudaro darbo kaštai bei dideli vietinės kokybiškos medienos ištekliai.

Siekdami įsitvirtinti užsienio rinkose, medinių namų gamintojai įgyvendina pažangias technologijas ir naujoves, kuria naujus produktus bei plečia savo specializaciją. Tai padės sėkmingai konkuruoti pasaulio rinkose ateityje.

Kalbant konkrečiai apie mūsų įmonę Sienojus.lt, specializuojamės rąstinių namų, medinių pastatų, konstrukcijų projektavime bei gamyboje. Gaminame rąstinius namus, rąstinius vasarnamius, rąstines pirtis, rąstines sienas, medinius langus ir duris. Taip pat atliekame brėžinių projektavimo paslaugas, konsultuojame dėl vidaus apdailos bei interjero sprendimų. Esant poreikiui galime atlikti elektros instaliacijos ir santechnikos darbus.

Jeigu klientas nori pats įsirengti namą ar kitą statinį, galime aprūpinti statybine mediena, malkomis. Taip pat teikiame medienos pjovimo paslaugos pagal individualius užsakymus.

Taigi, UAB Sienojus.lt pastatyti mediniai namai pasižymi aukšta kokybe, ekonomiškumu, išskirtiniu dizainu. Kreipkitės į Sienojus.lt ir mes išpildysime Jūsų svajonę turėti draugišką aplinkai bei išskirtinio dizaino namą.

Rąstiniai namai | Rąstinių namų statyba, statytojų pasirinkimas